Socialmedia

Dachy Białystok

Usługi dekarskie Białystok powinny mieć początek już na etapie projektowania dachu. Warto skonsultować się z doświadczonymi dekarzami w zakresie doboru materiału pokryciowego i dopasowania konstrukcji dachowej, więźby do rozmiaru budynku oraz rodzaju wybranego poszycia dachu. Pozwoli to zaoszczędzić wiele środków finansowych a przede wszystkim da rękojmię pokrycia dachu najbardziej efektywną metodą bez konieczności wykonania napraw czy remontu dachu po kilku latach od zakończenia budowy.budowa domu

    

Dach to kosztowna część budynku. Dach chroni całą budowlę przed warunkami atmosferycznymi, zabezpiecza na długie lata dom przed niszczeniem. Oprócz tej    podstawowej funkcji jest często wykorzystywany do innych celów takich jak instalacja ogniw fotowoltaicznych na  połaciach dachowych lub np. jako zielony ogród czy taras. Nie bez znaczenia jest funkcja architektoniczna,  dekoracyjna dachu. Wykonany z dachówki ceramicznej, dach z blachy miedzianej, dach kryty gontem, jest  harmonijnym dopełnieniem bryły budynku, ściśle zaprojektowanym przez architekta.

Niezwykle istotne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji dachu za pomocą szczelin zapewniających wlot powietrza w okapie, przepływ powietrza pod połacią i wylot w kalenicy lub narożu. Zadaniem dobrze skonstruowanego dachu jest odprowadzenie do systemu rynnowego, przy pomocy kanału wentylacyjnego, wilgoci kondensacyjnej, wody z ewentualnych przecieków lub roztopionego śniegu, który został wdmuchnięty pod dachówki. Kanał wentylacyjny, a więc przestrzeń pomiędzy pokryciem a folią dachową ma swój początek w okapie, a zakończenie w kalenicy (w przypadku foli niskoparoprzepuszczalnej lub deskowania z papą niezbędny jest drugi kanał pomiędzy folią a termoizolacją, zwany dolnym kanałem wentylacyjnym). Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe wykonanie tych elementów dachu, jak również na rodzaj niezbędnych do ich wykonania akcesoriów dachowych.

Kolejną warstwą dachu jest izolacja termiczna, która ma utrzymać ciepło w domu. Warstwa paroizolacyjna ma za zadanie utrzymać je w suchości – wilgotna wełna szklana lub kamienna nie spełnia swojej roli w sposób właściwy. Co więcej, złe zabezpieczenie warstwy termicznej, czyli niewłaściwe położenie warstwy paroizolacyjnej doprowadza w konsekwencji do zniszczenia konstrukcji dachu. Kolejna warstwa, ostatnia przed położeniem dachówki, to tzw. warstwa wstępnego krycia.

Membrana dachowa chroni to, co znajduje się poniżej przed dostaniem się wody, śniegu i kurzu,
z drugiej strony odpowiedzialna jest za dodatkową izolację cieplną i wydalanie niepotrzebnej wilgoci.

Dachy Białystok
Przychodzi czas na położenie ostatniej warstwy dachu, czyli dachówki. To, jak ostatecznie wygląda nasz dach, to wynik wielu składowych:

technologicznie i kolorystycznie dopasowanych dachówek oraz obróbek blacharskich, a także współgrającego z resztą orynnowania. Warto więc wybrać kompletne systemy dachowe w odpowiednio dobranym kolorze.

Doradzimy i pomożemy znaleźć odpowiednie dla Państwa rozwiązanie. Zapraszamy .

TOP
Close