Socialmedia

Elewacje Białystok

Ocieplenia Elewacji Białystok w systemie ETICS (dawniej nazywanym metodą BSO, a jeszcze wcześniej lekką-mokrą) wykonujemy w Białymstoku i na terenie Podlasia.

Prowadzimy sklep z materiałami do wykonania dociepleń – dzięki temu w jednym miejscu załatwią Państwo wszystkie formalności związane z dociepleniem Waszego domu.

Mamy w ofercie systemy dociepleń znanych i cenionych producentów takich jak Swisspor, Krasbud, Termoorganika, Caparol,  Kreisel, MajsterPol, Ceresit .

Tu każdy z Państwa znajdzie swój ulubiony kolor elewacji.

Możemy poszczycić się wieloma wykonanymi inwestycjami. Specjalizujemy się w kompleksowej termo-modernizacji budynków – łącznie z wymianą stolarki okiennej.

KRÓTKI FILM O PROFILU NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Styropian Białystokelewacje-białystok

W systemach ociepleń stosuje się styropian oznaczony przez producenta jako fasada. Wymiary płyt używanych do ocieplania to najczęściej 100 na 50 cm. Najpopularniejsza ich grubość to około 15 cm (tu nasz kraj już dogonił Zachód, np. w Niemczech również najczęściej stosowana grubość płyt wynosi 15 cm).

Coraz częściej jednak inwestorzy zamawiają płyty o grubości 20-30 cm. Wkrótce taki będzie obowiązek. Nowe prawo unijne, które obowiązuje również w Polsce przewiduje w niedługim czasie budowanie domów o zerowym zapotrzebowaniu na energię grzewczą. A to wiąże się z coraz lepszą (szare grafitowe styropiany) izolacją, jak i grubszymi płytami.

Coraz większego znaczenia nabiera również wykonywanie ociepleń Białystok na dotychczasowych ociepleniach, związane z koniecznością napraw oraz potrzebą zwiększenia efektywności izolacji termicznej istniejących ociepleń.

Wymienione działania znacząco podniosą standardy cieplne użytkowanych budynków, a w przypadku technologii „ocieplenia na ocieplenia” pozwolą ponadto, dzięki zaletom obecnych technologii oraz możliwościom kolorystycznym tynków elewacyjnych Białystok, na zwiększenie trwałości i estetyki elewacji.

Zacieranie-tynku

Dlatego tak ważne jest aby pogodzić wysoką jakość użytych materiałów z rozsądną ceną która nie wywróci planowanego budżetu.

Proponujemy Państwu tynki elewacyjne Białystok które spełniają te założenia.

Tynki cienkowarstwowe są ostatnią warstwą elewacji zewnętrznej. Pełnią funkcję ochronną, przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz budynku i dekoracyjną, nadając elewacji oczekiwany wygląd, strukturę i kolor.

Tynki dostępne są jako gotowe mieszanki, bądź do wcześniejszego przygotowania. Stosować je można na równych podłożach z betonu, na tynkach cementowo-wapiennych, czy na izolacji termicznej. Posiadają duży wybór kolorów jak i dostępnych faktur. Ze względu na rodzaj spoiwa, występują spoiwa mineralne, do których należą tynki mineralne i silikatowe oraz spoiwa organiczne, do których zaliczymy tynki akrylowe i silikonowe. Tynki różnią się od siebie właściwościami fizyko-chemicznymi.

Tynki elewacyjne Białystok

paleta kolorów tynków

Tynk silikonowy produkowany jest na bazie dyspersji krzemoorganicznej.
Struktura powłoki jest mikroporowata, dzięki czemu możliwy jest transport pary wodnej oraz gazów. Hydrofobowość powłoce nadają polimery silikonowe i siliksanowe. Zastosowanie nowej technologii przez połączenie nanotechniki oraz wysoko wartościowych cech krzemianu znaczenie podnosi walory tynku takie jak: lepsza odporność na zabrudzenia, promieniowanie UV, wiatr, opady atmosferyczne czy wahanie temperatur. Produkt zawiera biocyd powłokowy, który znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia agresji biologicznej na powstałej powłoce tynkarskiej. Służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Doskonale nadaje się do nowych powierzchni jak i do renowacji starych obiektów.

TOP
Close